Ghid Online pentru Offline :-)
Aboneaza-te acum la newsletter-ul "ArtSpirit"!

Prima pagina Flux RSS
Iubirea iti acorda libertatea de care ai nevoie si te ajuta sa fii tu insuti. (Osho)

Samsung Galaxy S III - disponibil la pre-comanda, pentru toti utilizatorii Vodafone

In perioada 18-29 mai, utilizatorii Vodafone Romania vor putea pre-comanda online, prin Call Center, in magazine proprii sau ale partenerilor, noul smartphone Samsung Galaxy S III, ce functioneaza cu sistemul de operare Android Ice Cream Sandwich (4.0). [...]

mai mult







Un studiu MasterCard evidentiaza 10 momente de nepretuit din istoria UEFA Champions League

MasterCard (NYSE:MA) a anuntat topul momentelor de nepretuit din istoria UEFA Champions League, asa cum a rezultat din voturile iubitorilor fotbalului din Europa, in cadrul unui raport al MasterCard si al European Business School. In fruntea [...]

mai mult



Praktiker se implica in dezvoltarea profesionala a studentilor, in parteneriat cu AIESEC

Praktiker România susţine dezvoltarea profesională a studenţilor din anii terminali de facultate, care îşi doresc să înţeleagă mai bine oportunităţile şi modul de lucru dintr-o companie. Un prim pas în acest sens este [...]

mai mult



Joburi la New Yorker - noul portal de cariere al retelei de magazine

Recrutarea de personal este un aspect important pentru New Yorker. Noul portal online va contine informatii legate de oportunitati pentru o cariera in cadrul companiei New Yorker.“Take of and fly” este sloganul sub care compania de moda cu [...]

mai mult






    Complexul de lux The Grand a extins clubul de sanatate World Class Academy cu 200 mp

Cu o suprafaţă actuală de 2300 mp şi o tradiţie de 11 ani pe piaţa de fitness & welness, Clubul World Class Academy din complexul de lux The Grand şi-a mărit suprafaţa cu încă 200 mp, în urma unei investiţii de 110.000 de euro în extinderea sălii de fitness şi în lansarea unui nou studio de cycling cu peste 30 de biciclete. Proiectul de extindere a fost inaugurat luni, 19 decembrie, iar pentru anul 2012 este în desfăşurare un proiect de upgradare a echipamentului de fitness şi de antrenament funcţional.

Sala de fitness se extinde cu 200 mp, unde se adaugă echipament nou pentru antrenament funcţional, iar 80 mp sunt destinaţi bicicletelor ultramoderne de cycling. Clubul oferă servicii de fitness – gym/cardio, aerobic/cycling, la care se adaugă accesul la piscină, jacuzzi, saună umedă şi uscată, squash şi servicii de spa.

Cea mai mare parte din profitul companiei provine din vânzarea abonamentelor. De asemenea, şi extra-serviciile oferite, precum squash, spa sau lucrul cu un antrenor personal, au o pondere semnificativă în creşterea încasărilor clubului. Abonamentele includ acces la toate facilităţiile clubului, iar marea majoritate a clienţilor preferă acest cumul de servicii de lux.

Clieţii sunt cu precădere oameni de afaceri, persoane din top management, dar şi din alte profesii. Clubul se adresează şi altor categorii de clienţi, cum ar fi studenţi, clienţi corporate, pensionari, copii, pentru care există diverse pachete în funcţie de nevoile personale.

Mihai Popa, managerul clubului World Class Academy din complexul The Grand: „Piaţa de profil se dezvoltă într-un ritm destul de alert, iar concurenţa este din ce în ce mai puternică; obiectivul nostru este să ne consolidăm poziţia de leader în România. Calitatea serviciilor oferite, angajaţii cu o pregătire foarte bună, un program de aerobic şi cycling bine pus la punct, precum şi complexitatea facilităţilor disponibile sunt atuurile clubului în faţa concurenţei.

Un mare avantaj este reprezentat şi de faptul că World Class este o reţea, având locaţii foarte bine distribuite în Bucuresti şi în ţară. Acest lucru conferă clientului avantajul de a folosi cel mai apropiat club în funcţie de programul din acea zi. După zece ani de realizări, clienţii noştri pleacă tot timpul din sală cu zâmbetul pe buze, aceasta fiind satisfacţia noastră de zi cu zi.”

THE GRAND, cel mai mare complex multifuncţional de lux din România, cu o suprafaţă de 85.000 mp distribuită pe 13 niveluri, deţine:

birouri cu facilităţi de ultimă generaţie – The Grand Offices;

zona unică de shopping The Grand Avenue, care pune la dispoziţie magazine de mare rafinament, facilităţi bancare, restaurante, cafenele, bijuterii, divertisment, etc.

hotel de 5 stele JW Marriott Bucharest Grand Hotel cu 402 camere, 3 restaurante speciale, cafenea, două săli de evenimente, facilităţi extinse pentru conferinţe, toate la un standard internaţional de înaltă clasă;

Clubul de Sănătate World Class cu saloane de înfrumuseţare;

parcarea The Grand Parking cu 525 locuri securizate în interiorul şi în afara clădirii.

Ai vazut noul Forum ArtSpirit? Intra si comenteaza subiecte din toate domeniile. Vezi ArtSpirit.ro/Forum!

Cititi mai multe articole din arhiva ArtSpirit
2.01.2012

Lasa un comentariu

 Nume

 Email

 Website

Introduceti codul de securitate



Aboneaza-te la newsletter-ul "ArtSpirit".

Lun Mar Mie Joi Vin Sam Dum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Mai 2012







Zamfir Dumitrescu: Pictura mea e scrierea mea, în culoare şi în valoare, despre existenţă

Maestrul Zamfir Dumitrescu, care împlineşte astazi, 15 aprilie 2011, 65 de ani, consideră că pictura pe care o face reprezintă scrierea sa în culoare şi în valoare despre existenţă. "Unii m-au considerat surrealist, [...]

mai mult

Madame Tussauds

Viena s-a îmbogăţit cu o nouă atracţie: Cabinetul de figuri de ceară renumit în lume, Madame Tussauds este noua atracţie din Praterul Vienez. Gustav Klimt (în lucru) La Madame Tussauds, în Piaţa Riesenradplatz de la [...]

mai mult

Partener solutii hosting:


SimpliQ

ArtSpirit - un proiect:


Smart Press


E-mail: contact @ artspirit.ro


Copyright © 2010 Art Spirit