Ghid Online pentru Offline :-)
Aboneaza-te acum la newsletter-ul "ArtSpirit"!

Prima pagina Flux RSS
Nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai. ( Abraham Lincoln)

Samsung Galaxy S III - disponibil la pre-comanda, pentru toti utilizatorii Vodafone

In perioada 18-29 mai, utilizatorii Vodafone Romania vor putea pre-comanda online, prin Call Center, in magazine proprii sau ale partenerilor, noul smartphone Samsung Galaxy S III, ce functioneaza cu sistemul de operare Android Ice Cream Sandwich (4.0). [...]

mai mult







Un studiu MasterCard evidentiaza 10 momente de nepretuit din istoria UEFA Champions League

MasterCard (NYSE:MA) a anuntat topul momentelor de nepretuit din istoria UEFA Champions League, asa cum a rezultat din voturile iubitorilor fotbalului din Europa, in cadrul unui raport al MasterCard si al European Business School. In fruntea [...]

mai mult



Praktiker se implica in dezvoltarea profesionala a studentilor, in parteneriat cu AIESEC

Praktiker România susţine dezvoltarea profesională a studenţilor din anii terminali de facultate, care îşi doresc să înţeleagă mai bine oportunităţile şi modul de lucru dintr-o companie. Un prim pas în acest sens este [...]

mai mult



Joburi la New Yorker - noul portal de cariere al retelei de magazine

Recrutarea de personal este un aspect important pentru New Yorker. Noul portal online va contine informatii legate de oportunitati pentru o cariera in cadrul companiei New Yorker.“Take of and fly” este sloganul sub care compania de moda cu [...]

mai mult






    Programul Serilor Copiilor in luna decembrie 2011

„Serile Copiilor” continua la Teatrul National de Opereta „Ion Dacian”, invitand parintii si copiii la teatru. In fiecare sambata si duminica, in timpul spectacolelor de la ora 19.00, in timp ce parintii se bucura de una dintre productiile teatrului, cei mici sunt asteptati la studioul pentru copii, unde pot participa la unul din atelierele de creatie „Serile copiilor”.

 Atelierele „Serile Copiilor” sunt parte a proiectului cultural-educativ „Creste prin Arta!” si sunt destinate copiilor cu varsta intre 3 si 8 ani, concepute pentru a facilita accesul acestora la diverse maniere de exprimare artistica, urmarind sa stimuleze creativitatea si fantezia copiilor. Atelierele sunt deopotriva educative si distractive, captivand atentia copiilor si incurajandu-i sa participe la activitati de creatie si exercitii de imaginatie.

In luna decembrie vor avea loc urmatoarele ateliere:


ATELIER DE JOCURI INTERACTIVE, coord. Oana Rusu

3 decembrie, ora 19.00, in timpul spectacolului „Romeo si Julieta”

10 decembrie, ora 19.00, in timpul spectacolului „Rebecca”

Atelierul are ca scop cresterea capacitatii de comunicare și relaționare, printr-o serie de jocuri interactive de socializare. Copiii isi vor dezvolta abilitatile personale, inventand impreuna povesti si jucand scenete felurite, luand astfel un prim contact cu actoria si improvizatia.  In a doua parte a atelierului, copiii vor fi angajati intr-o serie de activitati plastice si de lucru manual, lucrand la proiecte individuale si de grup, pentru a exersa lucrul in echipa si a stimula creativitatea.

 

ATELIER DE DANS CLASIC: PRIMII PASI DE BALET, coord. Iulian Radoi si Madalina Mechenici

4 decembrie, ora 19.00, in timpul spectacolului „Romeo si Julieta”

11 decembrie, ora 19.00, in timpul spectacolului „Rebecca”

Insotiti de Iulian Radoi si Madalina Mechenici, ambii balerini ai Teatrului National de Opereta, copiii vor invata principalii pasi de balet, pozitia de reverence, precum si elemente de ritmicitate. De asemenea, copiii vor putea vedea cum arata echipamentul specific al unui balerin, poantele si costumatiile de balet folosite la Teatrul National de Opereta si vor putea urmari secvente din arhiva teatrului, pentru a vedea cum se aplica pe scena cunostintele invatate la atelier.

 

ATELIER INTERACTIV DE POVESTI SI MUZICA, coord. Mioara Ifrim

18 decembrie, ora 19.00, in timpul spectacolului „Contesa Maritza”

Atelierul combina intr-un mod imaginativ si amuzant elemente de naratiune, proiectii de diafilme, teatru si cantec, oferindu-le celor mici ocazia de a participa la diverse jocuri si exercitii de comunicare si creativitate. Copiii isi pot dezvolta abilitatile personale si sociale prin jocuri de memorie si atentie, exercitii de agilitate si miscare, inventand povesti si punandu-si la lucru imaginatia.


Accesul in incinta Studioului se face cu 30 de minute inaintea inceperii spectacolului, in baza biletelor de intrare la spectacol (parintii) si la atelier.

Biletele sunt disponibile la Casa de bilete a Teatrului National de Opereta “Ion Dacian”, tel. 021 313 63 48 si pe site-ul www.eventim.ro.

Pretul unui bilet pentru copii este de 15 RON. Inscrierile se pot face la adresa de e-mail: ioana.schiau @ opereta.ro.

 

Parteneri principali: Primaria Municipiului Bucuresti si Consiliul General al Municipiului Bucuresti

Cu sprijinul Primariei Sectorului 1 – Bucuresti

Parteneri: Intercontinental, Adesgo, Avon, Cafeneaua Actorilor, Restaurant Burebista, New Andrei Style, Five's, Dracula - Asociatia Culturala de Teatru, Muzica si Film

Parteneri media: Radio Romania Cultural, Radio Romania International, Romania Libera, Affichage, Media Bloc, Speed Media, Revista BeWhere, Revista Flacara, Zoom, Port.Ro, Oops Media, Acasa.Ro, Liternet.Ro, Actualitatea Muzicala, Auto Expert, Yacht Expert, TABU, The Marketer, Bussiness Woman, ArtAct Magazine, calendarevenimente.ro, looms.ro, feminis.ro, onlinegallery.ro, 24 FUN, Copilul.ro.

Ai vazut noul Forum ArtSpirit? Intra si comenteaza subiecte din toate domeniile. Vezi ArtSpirit.ro/Forum!

Cititi mai multe articole din arhiva ArtSpirit
29.11.2011

Lasa un comentariu

 Nume

 Email

 Website

Introduceti codul de securitate



Aboneaza-te la newsletter-ul "ArtSpirit".

Lun Mar Mie Joi Vin Sam Dum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Mai 2012







Zamfir Dumitrescu: Pictura mea e scrierea mea, în culoare şi în valoare, despre existenţă

Maestrul Zamfir Dumitrescu, care împlineşte astazi, 15 aprilie 2011, 65 de ani, consideră că pictura pe care o face reprezintă scrierea sa în culoare şi în valoare despre existenţă. "Unii m-au considerat surrealist, [...]

mai mult

Madame Tussauds

Viena s-a îmbogăţit cu o nouă atracţie: Cabinetul de figuri de ceară renumit în lume, Madame Tussauds este noua atracţie din Praterul Vienez. Gustav Klimt (în lucru) La Madame Tussauds, în Piaţa Riesenradplatz de la [...]

mai mult

Partener solutii hosting:


SimpliQ

ArtSpirit - un proiect:


Smart Press


E-mail: contact @ artspirit.ro


Copyright © 2010 Art Spirit