Praktiker se implica in dezvoltarea profesionala a studentilor, in parteneriat cu AIESEC
Praktiker România susţine dezvoltarea profesională a studenţilor din anii terminali de facultate, care îşi doresc să înţeleagă mai bine oportunităţile şi modul de lucru dintr-o companie. Un prim pas în acest sens este [...]
Joburi la New Yorker - noul portal de cariere al retelei de magazine
Recrutarea de personal este un aspect important pentru New Yorker. Noul portal online va contine informatii legate de oportunitati pentru o cariera in cadrul companiei New Yorker.“Take of and fly” este sloganul sub care compania de moda cu [...]
Orange participa la RoNewMedia 6.0.
Orange susţine şi in 2012 RoNewMedia 6.0, eveniment regional dedicat industriei online, în calitate de partener principal. Aflat la a 6-a editie, RoNewMedia 6.0. revine în perioada 16-18 mai cu conferinţe, dezbateri şi traininguri pe teme [...]
Miss Bucureşti 2012 - s-a dat startul înscrierilor
Oglindă, oglinjoară, cine este cea mai frumoasă, inteligentă şi carismatică din Capitală? Aceasta este probabil întrebarea pe care o vom auzi rostită de majoritatea tinerelor din Bucureşti, în următoarea perioadă, pentru că s-a [...]
Touroperatorul Mareea estimeaza o cifra de afaceri de 44 milioane de lei in acest an, in crestere cu 45% fata de 2010
MAREEA, una din principalele agentii românesti specializate în turismul intern, a înregistrat în primele nouă luni ale acestui an o cifră de afaceri de 40 de milioane de lei, în crestere cu 43% fată de rezultatele din perioada similară a anului trecut, si estimează pentru întregul an 2011 vânzări de 44 milioane de lei, cu 45% mai mult decât în 2010.
”Principalele motive ale evolutiei bune sunt dezvoltarea în acest an pe piata din Bucuresti cu trei agentii, deschiderea unei agentii noi în Cluj, lansarea unor pachete pentru mai multe destinatii noi si introducerea unor zboruri charter spre insulele grecesti", a spus Marius Usturoiu, directorul general si proprietarul MAREEA.
MAREEA este primul touroperator din piată care a pregătit si lansat efectiv programul de înscrieri timpurii pe litoralul romanesc, pentru sezonul estival 2012. Pachetele turistice pentru vacante în toate statiunile de pe litoral sunt disponibile pe site-ul si în agentiile MAREEA începând cu astazi, 28 noiembrie, cu reduceri de până la 30%. (www.mareea.ro )
Firma MAREEA Comtur a fost înfiintată în urmă cu 15 ani la Deva si are 11 agentii la nivel national, dintre care patru în Bucuresti, urmând ca în luna ianuarie să deschidă o a cincea în Capitală si alte trei în franciză.
”Ne-am consolidat în acest an pe piata din Bucuresti prin deschiderea a 3 agentii noi. În această lună am inaugurat si noul sediu central al companiei, în apropierea Pietei Victoriei din Bucuresti, sediu in care se desfasoara toata activitatea operationala a companiei, inclusiv departamentul de business travel. Ne propunem ca în următorii 3 ani să ajungem la un număr de peste 25 agentii la nivel national", a afirmat Marius Usturoiu.
Din punct de vedere al numărului de români trimisi în vacantă pe litoralul românesc al Mării Negre, touroperatorul MAREEA este lider de piata, cu peste 80.000 de turisti în acest an, în crestere cu 23% comparativ cu anul trecut.
”Datorită numărului de turisti care achizitioneaza vacanta pe litoral, prin intermediul agentiei noastre, am semnat în luna septembrie a.c. un contract de preluare a complexului hotelier Mercur-Minerva din Mamaia, pe care îl vom transforma într-o unitate destinată în primul rând familiilor cu copii, concept care va fi inaugurat incepand cu luna mai 2012”, a precizat Marius Usturoiu.
Complexul hotelier Mercur-Minerva, situat în nordul statiunii Mamaia, include două hoteluri de trei stele, care totalizează peste 300 de camere, si o vilă cu 14 apartamente.
Touroperatorul MAREEA vinde pachete turistice în toate destinatiile din România, dar si în Grecia, Spania, Turcia, Bulgaria si Croatia, operand curse charter din Bucuresti, Cluj, Timisoara si Iasi, precum si peste 40 de circuite culturale in toata Europa.
Pentru iarna 2011/2012 MAREEA pune la dispozitia clientilor sai toate destinatiile de schi din Romania si Europa.
MAREEA are, pe lângă cele 11 agentii proprii, si o retea de 1.400 de agentii partenere în întreaga tară, iar numărul de clienti depăseste 120.000 pe an.
YylBztVM pe 29.03.2012 la 00:11
Mi-am luat masina in vara, acum 4 ani. In nov., saalcei an, mi-am luat si pneuri de iarna. Fara sa ma oblige legea. Doar ca am avut cu alte masini destule probleme din cauza lipsei unor astfel de pneuri atunci cand nici nu se stia de ele. Nu accidente dar mi-a cam stat inima in loc. Plus faze vazute pe sosele, de iti schimbau cu totul atitudinea zis-a-vis de asta.Le mai am si acum (in iarna nu fac mai mult de 10k km pe sezon deci ma mai tin si anul asta) si le montez in curand. Si nu ca s-a dat legea ci pentru ca asa fac an de an. Prin nov, nu la o data fixa. Odata si in dec. ca a fost prea cald si mi-a parut rau sa le stric aiurea. Oricum, cat e inca vreme buna ca sa nu prind cozile alea imense la vulcanizari.Si fac asta pentru ca ma gandesc la viata mea!N-am dat o avere pe ele desi sunt de foarte buna calitate. Si oricat as fi dat, decat sa merg pe jos fiindca am fost comod odata sau zgarcit si mi-am proptit masina in altul sau am dat cu ea in vreun sant, prefer sa scot banul inainte.Si acum, legat de ce zici tu Habar n-am cat de bun esti ca sofer. Ce zic mai jos e ipotetic Daca insisti sa nu iti pui si ma lovesti din spate la un stop sau semafor sau iesi ca pentru ca tu crezi ca a-ti schimba cauciucurile de vara cu unele de iarna te inregimenteaza politic (sic) sau ca ii imbogatesti pe unii (sunt N companii multinationale ce produc pneuri in RO, ma indoiesc ca nu stii asta! Asa ca n-ai de ce sa iti cumperi de la X sau Y, firma lui stiu-eu-cine, poti merge la nemti sau italieni sau francezi) scuze, cam lunga paranteza afla ca asa mic si slab cum sunt, tot ti-o furi de la mine! Got it?Si o sa iti rad in fata cand, ramas si fara premis si cu amenda ca m-ai lovit, o sa ii fac semn la politist si o sa ii zic: Ia verifica-l p'asta la gume! Ca sa-ti mai arda inca una, cu circumstante agravante.No offense, Arhi! Daca tot insisti sa nu-ti schimbi gumele, mergi, te rog, cu transportul in comun. Nu se da amenda pentru masina parcata in fata blocului!
Lasa un comentariu
Aboneaza-te la newsletter-ul "ArtSpirit".
- Pariuri sportive online
- Case de pariuri
- Reduceri Extreme
- Stiri publicitate, marketing, PR
- Stiri imobiliare - real estate news
- Stiri piata de capital - bursa
- Stiri IT & C
- Dog Magazin - viata este mai frumoasa cu prietenii tai!
- Harta Bucuresti
- Bijuterii argint deosebite
- ZIAR.com - stiri online
- Ziare
- Curier rapid Bucuresti
- Cazare
- News Shop
- Business & publicitate
- Anunturi auto gratuite
- Prospecte medicamente
- Bijuterii de lux
- Pisica - viata este mai frumoasa cu prietenii tai!
- Autocolante decorative - Wallsticker
- TravelBank - banca de calatorii - rezervari online hoteluri
- Lumea copiilor - jucarii
- Anunturi online gratis
- Filmulete si Muzica
- Stiri sport - fotbal
- Carucioare copii
- Stiri afaceri
- Stiri auto
- Lucru de mână
- Banere
- Debransare RADET
- Business Forum
- Biletul zilei
- Case de pariuri
- centrale termice lemne
- aer conditionat mobil
- tigari electronice
- Cadouri Barbati

Zamfir Dumitrescu: Pictura mea e scrierea mea, în culoare şi în valoare, despre existenţă
Maestrul Zamfir Dumitrescu, care împlineşte astazi, 15 aprilie 2011, 65 de ani, consideră că pictura pe care o face reprezintă scrierea sa în culoare şi în valoare despre existenţă. "Unii m-au considerat surrealist, [...]

Viena s-a îmbogăţit cu o nouă atracţie: Cabinetul de figuri de ceară renumit în lume, Madame Tussauds este noua atracţie din Praterul Vienez. Gustav Klimt (în lucru) La Madame Tussauds, în Piaţa Riesenradplatz de la [...]

Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste. ( Dante Alighieri )
Filme
Muzica
Expozitii
Concerte & Party
Timp liber
Festivaluri
Teatru
Shopping
Carte



